Jaký byl uplynulý únor v naší škole?

autor: | 1. března 2022 | Novinky

První polovina února: když byl sníh, tak jsme si ho moc užívali. Ve školce se věnovali jeden týden pravěku, druhý povoláním, skvělá práce. Ve škole jsme v projektu Stopy ve sněhu pozorovali stopy zvěře v okolí školy, vyrobili ze sádla a semínek krmící koule pro ptactvo na školní zahradu, některé jsme vložili do krmítek, která jsme vyrobili v keramickém kroužku. Stále udržujeme činnostní ráz našeho učení, např. lidské tělo na živém modelu, a krásný lapbook. V družině se družíme, vyrábíme a sportujeme. Pohoda. A pak k nám vtrhl covid, tak nečekaně (řečeno ústy klasika), jak podzim do Krušnohoří 😁 a bylo to. Po ředitelském volnu se sice vrátily ve středu děti do školky, ale zas nebyl nikdo do kuchyně, tak paní učitelky připravily hranolky na plech a rybí prsty 😋 a byl to úspěch. Takže doufám, že si školáci tento týden užijí prázdniny a v pondělí se potkáme zdraví a v plné síle.

Druhá polovina února: téměř všichni jsme zdraví a tak pokračujeme v učení i zábavě. Předškoláci jsou na vstup do první třídy pěkně připravení. Ve školce i družině proběhl masopust a ve školce také týden plný divadla a tance. Na tělocviku si větší děti vyzkoušeli „papírovou“ olympiádu. A konalo se školní kolo recitační soutěže, nejlepší dva z každé kategorie postupují do oblastní soutěže, která bude na konci března. Gratulujeme. Školní okna opouštějí lední medvědi a nahrazují je hyacinty, jaro se blíží. Už se na něj těšíme. V současné nelehké době nás těší všechny dobré věci.