Adaptační kurz v Holanech

autor: | 12. září 2023 | Novinky

První školní týden plný zážitků

Jako každý rok se mohli všichni naši žáci a předškoláci zúčastnit adaptačního kurzu. Tentokrát jsme jeli prozkoumat přírodu do nedalekých Holan.

Kurz se nesl v duchu dobrodružných výprav.

První den se žáci prošli po okolí, prozkoumali kemp a zjistili, že všichni do konce týdne minimálně kilo přiberou. V kuchyni nás přivítali zbožňovanými špagetami a opravdu, dobroty nás pronásledovaly po celou dobu kempování.

Lesu a lovu zdar!

V úterý jsme běželi první orientační běh a šli se podívat na místní vodopád. Ve středu nám udělali program revírníci z „Českých lesů“, viděli jsme například kozy bezoárové a učili se pozorovat své okolí. Zjistili jsme, proč jsou v oboře hlavně plodonosné stromy a také jsme slyšeli myslivecké troubení.

Program s dravci

Dech nám ale sebrali dravci, které přijela ukázat paní Věra Gilová z Ptačího domu v Dubé. Děti si vyzkoušely předávat krkavce. Viděly, jak se dravci dokážou za letu vyhýbat a prolétat úzkými prostory. Zjistily, že dravci milují ke svačině kuřátka. A když sova zavře oči, může mít jinou barvu víček než očního okolí. Děti velice zaujal výr velký, který letěl přímo proti nám a mohli jsme si ho i pohladit.

Jízdárna na louce

Čtvrtek byl den s velkým D, protože po již delším orientačním běhu přijeli slibovaní koně! Ondráš a Ježíšek povozili všechny odvážlivce. A přijel instruktor horolezectví! Nikam nelezl ani nešplhal, ale zprostředkoval dětem nevšední zážitek na laně. To bylo boží!

Aktivity podporující vztahy mezi žáky

Čas mezi aktivitami s externisty jsme trávili společným čtením knihy „Chlapec, krtek, liška a kůň“. Věnovali jsme se utužení kolektivu a seznámení nově příchozích žáčků mezi nás. Děti si dokonce vytvořily vlastní 3D obrazy z přírodnin.

Hurá domů!

V pátek už se všichni těšili domů. Užili jsme si týden nabitý aktivitami. Děti vykoupili místní bar se sladkostmi a automaty na hračky a jelo se směr Nový Oldřichov!